poniedziałek 25 Cze
malydziendzieckaFESTYN

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka 

Słoneczna niedziela 28 maja 2017 r. należała do dzieci z Gminy Łapsze Niżne. Przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niedzicy odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

 


Na scenie mieliśmy możliwość zobaczyć najmłodsze pociechy – przedszkolaki z ZPO w Niedzicy. Wiązankę tradycyjnych, spiskich tańców zaprezentował w dwóch grupach wiekowych zespół  regionalny „Dunajec” z Niedzicy. Z kolei uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łapszach Wyżnych podzielili się przygotowanym przez siebie występem artystycznym. W bajkowy świat przenieśli nas uczniowie ZPO z Kacwina, jednocześnie podnosząc nasze kompetencje językowe, gdyż przedstawili bajkę w języku angielskim. Uczestnicy zajęć prowadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury także mieli okazję do zaprezentowania nabytych umiejętności, podczas pokazu sztuk walk jiu jitsu. Natomiast interaktywna gra z Panem Kleksem okazała się modelowym przykładem nauki przez zabawę. Jak co roku, jednym z najbardziej wyczekiwanych punktów programu był finał ,,Konkursu Talentów”, w którym uczestnicy prezentowali różnorodne umiejętności. Obecny był śpiew, taniec oraz gra na instrumentach.

Po obejrzeniu 18 finalistów jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce -  Aleksandra Kopaczka - śpiew

II miejsce -  Julia Milaniak - śpiew

III miejsce – grupa taneczna TAKING OVER


oraz dwa wyróżnienia:


Marta Sołtys - śpiew

Patrycja Stachoń  - taniec gimnastyczny

Jednak nie tylko jury mogło decydować o przyznaniu nagród swoim faworytom. Także widzowie mieli możliwość oddania głosu na najlepszy występ. Najwięcej fanów zaskarbiła sobie Patrycja Stachoń.

Nagrodami w Konkursie Talentów były bony na zakup artykułów sportowych, ufundowane przez wójta gminy Łapsze Niżne Pana Jakuba Jamroza. Nagrodę publiczności – bon na zakupy sprzętu RTV ufundowała radna powiatowa Pani Katarzyna Kubasiak.         

Podczas festynu oprócz zaznania dobrej zabawy, można było wesprzeć akcję charytatywną „Pomagamy ciężko chorym dzieciom z naszej gminy”, nad którą czuwało Stowarzyszenie „Dzieci i Młodzież Spisza”. Do akcji włączyli się uczniowie  z Zasadniczej Szkoły Zawodowej  w Niedzicy, którzy przygotowali degustację żywności. Zaś dodatkowymi atrakcjami dla dzieci były punkty  malowania twarzy, zabawnych fryzur, tatuażu, a także prowadzone warsztaty z modelowania siana. Ponadto w trakcie trwania festynu partnerzy imprezy, tj. Ochotnicza Straż Pożarna z Niedzicy oraz Straż Graniczna z Zakopanego podzielili się swoim doświadczeniem i praktyką w postaci krótkiej prelekcji.  

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim wolontariuszom, a także wszystkim osobom, którzy wsparli inicjatywę zorganizowania festynu. 

GLAERIA ZDJĘĆ

malydziendziecka