Rodzinny Piknik z Latawcem 2019

Piknik połączony z konkursem latawców, to impreza niezwykła, od lat budująca „most” między dziećmi i mieszkańcami dwóch pięknych gmin Łapsz Niżnych i Czorsztyn. Od kilku lat impreza stała się imprezą przechodnią, w tym roku odbyła się w urokliwym miejscu na Przełęczy nad Łapszanką w Gminie Łapsze Niżne. Piknik zainicjowany został przez Stowarzyszenie Sprężyna dzięki współpracy z Panią Akiko Miwa w roku 2011.

W sobotnie przedpołudnie na błękitnym niebie na polskim Spiszu, wniosły się przepiękne latawce budujące „most” międzynarodowy między polsko-słowackim Ekomuzeum „Dziedziny Dunajca” a Czarnogórą. Podobieństwa i dziedzictwo łączące te dwa niezwykłe miejsca, były motywem przewodnim tegorocznego konkursu latawców. Konkurs był niezwykle emocjonujący, a jury w osobach: Pani Akiko Miwa, Pani Krystyny Milaniak i Pani Katarzyny Dobrzyńskiej, miało nie lada wyzwanie w ocenie fantastycznych latawców. Każdy, kto przybył na piknik z latawcem już był jego zwycięzcą.

W kategorii dzieci do 6 roku życia zwyciężyli:

• Miejsce: Andrzej Dudas
  • Miejsce: Jan Pawlica
  • Miejsce: Hubert Niemiec oraz Maciuś Milaniak

Wyróżnienie: Wojtuś Batkiewicz

W kategorii dzieci I-IV klasa zwyciężyli:

• Miejsce: Lenka Jandura
  • Miejsce: Paweł Bigos, Nikodem Jandura oraz Bartek Trzop
  • Miejsce: Patrycja Dudas oraz Judyta Dudas

Wyróżnienia: Oliwia Knap, Emilia Kuruc, Madzia Słowik,

W kategorii dzieci V-VIII klasa zwyciężyli:

• Miejsce: Alicja Mondel oraz Krzysztof Stanek
  • Miejsce: Grzegorz Swoczyk oraz Aneta Dudas
  • Miejsce: Zuzanna Kania oraz Adrian Sołtys

Wyróżnienie: Martna Holowa

W kategorii ZESPOŁY/RODZINY:

• Miejsce: Świetlica Falsztyn oraz Świetlica Łapsze Niżne
  • Miejsce: Grupa Przedszkolna „Zajączki” z Łapszanki oraz Rodzina Jamróz „Super dziewczyny”
  • Miejsce: Świetlica Niedzica

Wyróżnienie: Świetlica Niedzica-Zamek, Julia Regiec I Ewelina Grywalska, Świetlica Łapszanka, Grupa Przedszkolna „Sówki” z Łapszanki, Rodzina Giełczyńskich, Krystian Holowa i Mariusz Sołtys

Tegoroczny piknik objęty został patronatem dwóch osób: Pana Witolda Kozłowskiego – Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Pana Marcina Ruty – Konsula Honorowego Czarnogóry. Wielką atrakcją pikniku dla najmłodszych była wizyta Pana Konsula, który przyleciał do nas helikopterem na Łapszankę!:-) Dziękujemy za okazane wsparcie.

Piknik to przede wszystkim święto dzieci i rodzin. Stoi za nią wspaniały zespół ludzi, którzy z ogromnym sercem od tygodni nad nim pracowali. W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować:
👏 Wszystkim dzieciom za udział i wykonanie pięknych latawców;
👏rodzicom, nauczycielom, Paniom ze świetlic, ciociom i wujkom za wsparcie dzieci w wykonywaniu latawców;
👏 Wójtom gmin Łapsz Niżnych i Czorsztyn: Panu Jakubowi Jamrozowi i Panu Tadeuszowi Wachowi za wsparcie w organizacji i obecność na imprezie;
👏 Pani Krystynie Milaniak – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury z/s w Niedzicy i Panu Arturowi Majerczakowi – Dyrektorowi Gminnego Centrum Kultury z/s w Kluszkowcach za współorganizację;
👏 Pani Anecie Markus za promocję pikniku w Gminie Czorsztyn;

👏 Pani Ani Machacz z Fundacji Naturalnie Edukacyjna, która z wielkim sercem angażuje się i realizuje projekty dla dzieci wraz ze Sprężyną, a podczas pikniku prowadzi imprezę i przygotowuje warsztaty dla dzieci;
👏Paniom prowadzącym warsztaty dla dzieci o ekomuzeum i Czarnogórze;
👏 tegorocznemu Jury w osobach: Pani Akiko Miwa, Pani Krystynie Milaniak i Pani Katarzynie Dobrzyńskiej – która reprezentowała na pikniku Gminę Czorsztyn;
👏 Panu Michałowi Sokołowskiemu Dyrektorowi Pienińskiego Parku Narodowego za wsparcie;
👏 Panu Markowi Trzop Sołtysowi Łapszanki za obecność i wsparcie;
👏 OSP Łapszanka za pomoc w logistyce podczas imprezy;
👏 Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Łapszanki za przygotowanie pysznego poczęstunku;

Tegoroczny Rodzinny Piknik z Latawcem 2019 uważamy za niezwykle udany:-)
Dziękujemy .

Tekst i zdjęcia: Natalia Niemiec