XXVI Śpisko Watra

3 lipca przy GOK-u w Niedzicy już po raz 26 zapłonęła watra, symbol letniego przeglądu spiskiego folkloru. Uroczystego rozpoczęcia i rozpalenia Śpiskiej Watry dokonał Wójt Gminy Łapsze Niżne Pan Jakub Jamróz w towarzystwie Pana Juliana Kowalczyka Prezesa Związku Podhalan oraz Pana Jana Budza Prezesa Związku Polskiego Spisza.

Podczas przeglądu bogactwo i różnorodność Spisza zaprezentowało 12 zespołów z polskiego Spisza: Dunajec i Czardasz z Niedzicy, Ciardasie z Czarnej Góry, Torecki i Lotry z Łapszanki, Hajduki z Łapsz Wyżnych, Honaj z Dursztyna , Zielony Jawor i Toniecnici z Krempach, Mali Frydmanianie z Frydmana, Bystry Potok z Kacwina, Spiszacy z Łapsz Niżnych, a także goście z Litwy – zespół Hałas i zespół Kropelki. Na zakończenie imprezy muzycy ze Spiskiej Starej Wsi zaprezentowali muzykę romską, węgierską, polską i słowacką.

Uczestnicząc w przeglądzie, można było również poznać spiską kuchnię. Nad przysmakami dla przybyłych gości, mieszkańców i turystów czuwało Koło Gospodyń z Frydmana.

Wszystkim obecnym dziękujemy za obecność i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych gminnych wydarzeniach kulturalnych!

« z 3 »
Skip to content