Festyn Rodziny z okazji Dnia Dziecka

Dzień Dziecka w Gminie Łapsze Niżne świętowaliśmy w radosnej atmosferze, pełnej dobrej zabawy. Festyn rodzinny od lat cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Całe rodziny mogły beztrosko spędzić czas, uczestnicząc w warsztatach edukacyjnych oraz w przygotowanym programie artystycznym. Na scenie zaprezentował się zespół regionalny „Dunajec” w dwóch grupach wiekowych, uczniowie Społecznego Ogniska Muzycznego oraz Szkoły Muzycznej 1 stopnia w Łapszach Niżnych prezentując grę na instrumentach i taniec.  Uczniowie kl. II z Zespołu Placówek Oświatowych w Niedzicy przenieśli uczestników festynu w bajkowy świat ekobohaterów, którzy przypomnieli nam jak dbać o nasza planetę. Uczestnicy zajęć prowadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury także mieli okazję do zaprezentowania nabytych umiejętności podczas prezentacji ZUMBY w dwóch kategoriach wiekowych. Niewątpliwie jednym z najbardziej wyczekiwanych punktów programu był finał ,,Konkursu Talentów”, w którym uczestnicy prezentowali różnorodne umiejętności. Obecny był śpiew, taniec, akrobatyka oraz gra na instrumentach.

Po obejrzeniu 29 finalistów jury w składzie: Beata Bełtowska, Bogumiła Dańko, Piotr Szewczyk, przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

Nagrodę główną otrzymała Kornelia Zygmuntowicz – akrobatyka.

I miejsce – Estera Ustupska-Zakręcka – recytacja,

dwa równorzędne II miejsca: Wojciech Szaluśśpiew, Patrycja Moś – śpiew,

dwa równorzędne III miejsca: Aleksandra Kałafut – gra na klarnecie, Marcel Bylina i Wiktoria Wolska – taniec,

dwa wyróżnienia: Aleksandra Hełdak – gimnastyka, Karol Gronka – gra na gitarze klasycznej.

Także widzowie mieli możliwość oddania głosu na najlepszy występ, Nagrodę Publiczności zdobył duet Martyna Zubek i Julia Sulir – śpiew.

Nagrodami w Konkursie Talentów były bony podarunkowe do sklepu Empik, ufundowane przez wójta gminy Łapsze Niżne Pana Jakuba Jamroza. Nagrodę Publiczności ufundowało Stowarzyszenie „Dzieci i Młodzież Spisza”, zaś dla osób które wypełniły kupon i wzięły udział w głosowaniu na nagrodę publiczności nagrody rzeczowe ufundował Gminny Ośrodek Kultury.

Emocje konkursowe ostudził występ  teatru Kultureska w interaktywnym spektaklu pn. Ekonolulu.

Każde chętne dziecko mogło sobie pomalować twarz, wziąć udział w warsztatach sensorycznych lub wykonać pracę plastyczną. Stół zdrowej żywności przygotowali uczniowie Szkoły Branżowej 1 stopnia w Niedzicy.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Ekodoradcy Gminy Łapsze Niżne oraz ekologiczne konkursy z licznymi nagrodami.

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania Straży Granicznej z Zakopanego, OSP z Niedzicy, Pani konferansjer Katarzynie Kubasiak oraz wszystkim wolontariuszom i  osobom, którzy wsparli organizację festynu.

Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

« z 4 »

Skip to content