GMINNE DOŻYNKI 2023

10 września w Łapszach Wyżnych w radosnej atmosferze świętowaliśmy Gminne Dożynki połączone z Przeglądem Orkiestr Dętych Gminy Łapsze Niżne. Dożynki to czas radości i podziękowań: Panu Bogu za plony, a ludziom za trud pracy. Na scenie plenerowej obok boiska sportowego odbyła się dziękczynna msza święta, w której uczestniczyli zebrani mieszkańcy Gminy Łapsze Niżne, goście i turyści, by wspólnie podziękować za tegoroczne plony.

Po uroczystej mszy, starostowie dożynek Pani Maria Brawiak  i Pan Antoni Sołtys przywitali tradycyjnie gospodarza Gminy Łapsze Niżne Wójta Jakuba Jamroza chlebem i solą.

Każde sołectwo Gminy Łapsze Niżne, zaprezentowało przepiękne i różnorodne wieńce dożynkowe, które zostały nagrodzone specjalnymi bonami.

Podczas dożynek zaprezentowały się orkiestry dęte z: Łapsz Wyżnych, Frydmana, Kacwina i Łapsz Niżnych oraz zespoły regionalne z Łapsz Wyżnych:  Łapsańskie Fijołecki, Małe Jedlicki oraz Hajduki.

W programie artystycznym nie zabrakło dobrego humoru i muzycznych wrażeń, a to za sprawą kabaretu „Śleboda” oraz koncertów zespołów „Nie tym tonem” oraz „Sumigoj”.

W trakcie trwania dożynek uczestnicy mieli możliwość skosztować regionalnych specjałów przygotowanych przez gospodynie z Łapsz Wyżnych, zupy radnego oraz potraw z dziczyzny przygotowanych przez Koło Łowieckie SMREK.

Ogromnym wsparciem i pomocą byli wszyscy mieszkańcy sołectwa Łapsze Wyżne, którzy chętnie zaangażowali się w organizację dożynek. Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę i do zobaczenia za rok w Kacwinie.

« z 3 »
Skip to content