Rodzinny Piknik z Latawcem

1 października 2023r. na Przełęczy na Łapszance już po raz trzynasty odbył się Rodzinny Piknik z Latawcem, impreza pełna radości i dobrej zabawy. W przepięknej scenerii przyrody zebrali się miłośnicy podniebnych lotów aby wziąć udział w konkursie latawców.

W tym roku motywem przewodnim konkursu było ukazanie bogactwa przyrodniczego swojego regionu. Do konkursu zgłosiło się 48 latawców, które rywalizowały ze sobą w kategorii: dzieci przedszkolne, uczniowie klas I-III szkół podstawowych, uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz zespoły/ instytucje/ rodziny. Jury, oceniając latawce brało pod  uwagę: nawiązanie do tegorocznego tematu,  staranność wykonania oraz zdolność lotu.  Imprezę poprzedziły warsztaty z robienia latawców prowadzone przez Stowarzyszenie Sprężyna –Centrum Edukacji Nieformalnej, inicjatora a obecnie Partnera  imprezy.

Po wręczeniu nagród rzeczowych przez wójta Gminy Łapsze Niżne Pana Jakuba Jamroza i wykonaniu wspólnego zdjęcia, wszyscy wracali do swoich domów z poczuciem, że
największą nagrodą była świetna zabawa i radość dzieci, które tak licznie wzniosły w niebo swoje latawce. Dziękujemy wszystkim uczestnikom pikniku: dzieciom, rodzicom oraz opiekunom świetlic za zaangażowanie w przygotowanie latawców. Dziękujemy Szkole Branżowej I stopnia w Niedzicy za pyszny poczęstunek, zaś strażakom z OSP w Łapszance oraz przedstawicielom sołectwa w Łapszance dziękujemy  za pomoc w organizacji.

Do zobaczenia za rok!!!

Skip to content