Aktualności

Dzień Dziecka

3 czerwca 2018r. w niedzielne popołudnie należało do dzieci z Gminy Łapsze Niżne. W Gminnym Ośrodku Kultury w Niedzicy odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

Na scenie mieliśmy możliwość zobaczyć taniec kowbojski w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Łapszach Niżnych. Wiązankę tradycyjnych, spiskich tańców zaprezentował w dwóch grupach wiekowych zespół regionalny „Dunajec” z Niedzicy. Z kolei uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łapszach Wyżnych podzielili się przygotowanym przez siebie występami artystycznymi. Uczestnicy zajęć prowadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury także mieli okazję do zaprezentowania nabytych umiejętności, podczas pokazu sztuk walk JIU – JIITSU oraz podczas prezentacji ZUMBY. Świętą zabawę najmłodszym uczestnikom festynu zapewnili Pani Kwiatek, Smok Obibok oraz Minionek, którzy zabrali dzieci w Balonową Podróż. Niewątpliwie jednym z najbardziej wyczekiwanych punktów programu był finał ,,Konkursu Talentów”, w którym uczestnicy prezentowali różnorodne umiejętności. Obecny był śpiew, taniec oraz gra na instrumencie.

Po obejrzeniu 17 finalistów jury przyznało następujące miejsca:

 I miejsce – Mariola Pierwoła- śpiew

 II miejsce – Julia Milaniak – śpiew

 III miejsce – Kornelia Horniczak – taniec nowoczesny

oraz dwa wyróżnienia:

Zuzanna Magiera – śpiew i gra na gitarze

Anna Krzysik i Emilia Kiedziuch – śpiew

Jednak nie tylko jury mogło decydować o przyznaniu nagród swoim faworytom. Także widzowie mieli możliwość oddania głosu na najlepszy występ i wybrali prezentację w wykonaniu Alicji i Aleksandry Rak oraz Patrycji Stachoń.

Nagrodami w Konkursie Talentów były bony na zakup artykułów sportowych, ufundowane przez wójta gminy Łapsze Niżne Pana Jakuba Jamroza. 

Podczas festynu oprócz zaznania dobrej zabawy, można było wesprzeć akcję charytatywną „Pomagamy chorym dzieciom z naszej gminy”, nad którą czuwało Stowarzyszenie „Dzieci i Młodzież Spisza”. Razem udało nam się zebrać kwotę 1 820,00 zł i 1 euro. Do akcji włączyli się uczniowie z Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Niedzicy, przygotowując degustację zdrowej żywności. Każde chętne dziecko mogło sobie pomalować twarz, zrobić tatuaż, balonowe zwierzątko lub wykonać ekologiczną zabawkę powietrzną . Ponadto w trakcie trwania festynu partner imprezy – Straż Graniczna z Zakopanego podzieliła się swoim doświadczeniem i praktyką w postaci krótkiej prelekcji.  

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim wolontariuszom, a także wszystkim osobom, którzy wsparli inicjatywę zorganizowania festynu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content