Aktualności

Festyn Rodziny z okazji Dnia Dziecka 26 maja 2019 r.

Dzień Dziecka, a zarazem Dzień Mamy w Gminie Łapsze Niżne świętowaliśmy w radosnej atmosferze, pełnej dobrej zabawy. Festyn rodzinny od lat cieszy się dużą popularnością wśród dzieci, ale w tym roku przy GOK-u w Niedzicy całe rodziny mogły beztrosko spędzić czas, uczestnicząc w warsztatach edukacyjnych oraz w przygotowanym programie artystycznym. Na scenie zaprezentował się zespół regionalny „Dunajec”, Oddział Przedszkolny z Kacwina oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w  Łapszach Wyżnych. Uczestnicy zajęć prowadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury także mieli okazję do zaprezentowania nabytych umiejętności, podczas pokazu sztuk walk JIU – JIITSU oraz podczas prezentacji ZUMBY. Niewątpliwie jednym z najbardziej wyczekiwanych punktów programu był finał ,,Konkursu Talentów”, w którym uczestnicy prezentowali różnorodne umiejętności. Obecny był śpiew, taniec oraz gra na instrumentach.

Po obejrzeniu 19 finalistów jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce –  Julia Milaniak- śpiew, II miejsce – Mariola Pierwołaśpiew, III miejsce – Klaudia Sołtys – śpiew oraz dwa wyróżnienia: Mateusz Mondel – śpiew, grupa taneczna ALVARO.

Także widzowie mieli możliwość oddania głosu na najlepszy występ, Nagrodę Publiczności zdobył Mateusz Mondel.

Nagrodami w Konkursie Talentów były bony na zakup artykułów sportowych, ufundowane przez wójta gminy Łapsze Niżne Pana Jakuba Jamroza.

Emocje konkursowe ostudził występ zespołu „Beti&Bobass”, który porwał publiczność do tańca.

Podczas festynu oprócz zaznania dobrej zabawy, można było wesprzeć akcję charytatywną „Wspieramy Martynkę”,  nad którą czuwało Stowarzyszenie „Dzieci i Młodzież Spisza”. Razem udało nam się zebrać kwotę 2 994,50 złotych.  Do akcji włączyli się uczniowie  z Zasadniczej Szkoły Zawodowej  w Niedzicy, przygotowując stół pełen pyszności. Seniorzy z Pienińskiego Domu Pobytu Dziennego w Niedzicy, przeznaczyli na akcję charytatywną własnoręcznie wykonane przedmioty, uczniowie z Gimnazjum w Łapszach Niżnych częstowali kawą, herbatą i pysznym ciastkiem.

Każde chętne dziecko mogło sobie pomalować twarz, zrobić tatuaż, balonowe zwierzątko, bukiecik dla mamy lub wykonać pracę plastyczną, poznając legendy spiskie, podczas warsztatów edukacyjnych, odbywających się w ramach Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego .

Festyn Rodzinny odwiedzili także wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących im. Św. Tereski w Rabce-Zdroju, przywożąc w swoich sercach dużo słońca, i radości.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko ekodoradcy pn. „Jak rośliny walczą ze smogiem”, przy którym każdy chętny mógł otrzymać kwiatek w ramach konkursu „Zagadka za kwiatka”.

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania Straży Granicznej z Zakopanego, OSP z Niedzicy oraz wszystkim wolontariuszom i  osobom, którzy wsparli organizację festynu. Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

K.M. – Gminny Ośrodek Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Skip to content