Aktualności

III Rajd Waligóry

W sobotę 7 września na Spiszu odbył się III Rajd Waligóry – piesza i rowerowa impreza rozgrywana w formule na orientację. 142 uczestników rywalizowało na czterech trasach: dwóch pieszych Trial 25 km, Ultra 50 km oraz dwóch rowerowych Mega 50 km i Giga 100 km. Wszyscy zawodnicy ruszyli o godz. 7 sprzed Gminnego Ośrodka Kultury w Niedzicy. Na pokonanie wyznaczonych tras mieli 11 godzin. Zadaniem uczestników było odnajdywanie w terenie wyznaczonych miejsc (punktów kontrolnych) zaznaczonych na mapie, którą każdy uczestnik otrzymywał przed startem.

Zwycięzcami na poszczególnych trasach zostali:

Trial – M – Wojciech Stolarczyk (Zakopane) i Piotr Jankowski (Zakopane) – 3:21:10, K – Joanna Garczarek (Poznań) – 5:41:00,

Ultra – M – Piotr Kwitowski (Warszawa) i Piotr Leja (Zakopane) – 6:53:30, K – Barbara Skupień-Franczyk – 7:47:55,

Mega – M – Bartłomiej Gonciarz (Miedziana Góra) – 3:39:10, K – Katarzyna Kowalska (Kraków) – 5:50:31,

Giga – M – Krystian Jakubek (Wrocław) – 8:26:15, K – Magdalena Dudek (Golkowice) – 10:24:38.

Uczestnicy na trasach Ultra i Giga mieli szansę na zdobycie tytułu Waligóry. Należało pokonać wyznaczone trasy w limicie 8 godzin. Tytuł Waligóry zdobyło 6 osób na trasie Ultra: Piotr Kwitowski, Piotr Leja, Tomasz Domin, Barbara Skupień-Franczyk, Paweł Franczyk i Łukasz Mirowski. Na trasie Giga nikomu nie udało się zdobyć tego tytułu.

Uczestnicy rajdu doceniali dużą atrakcyjność krajobrazową Spisza oraz ciekawie umiejscowione punkty kontrolne. Impreza zaliczana była do Pucharu Polski w Pieszych i Rowerowych Maratonach na Orientację.

Organizatorem imprezy był Klub Turystyki Rowerowej BikeOrient. Współorganizatorami i partnerami wydarzenia byli: Gmina Łapsze Niżne, Gminny Ośrodek Kultury w Niedzicy, Miesięcznik Poznaj Swój Kraj, Zespół Placówek Oświatowych w Niedzicy, Wydawnictwo Compass, firma Galante Towary.

Galeria zdjęć:

https://photos.google.com/share/AF1QipMVIwSCill2orVTs2CAAyU9hA9sOLCupeCk4IJOXCkqqg2U3hbToUhvpKHS6kUwOQ?key=OExMa1NSOGtOUFJvWm9PVFBEQ2Jhdi1iRUF2d1Rn

Strona rajdu:

www.rajdwaligory.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

}