Aktualności

III Gminny Dzień Seniora w barwach złotej jesieni

26.10.2019 r. w Niedzicy obchodziliśmy III Gminny Dzień Seniora z biesiadą, połączony w tym roku z obchodami 50-lecia małżeństw. Były to piękne i uroczyste obchody, w których wzięło udział ponad 320 seniorów z całej gminy Łapsze Niżne.
W sobotnie, słoneczne popołudnie eleganccy goście, przybyli ze wszystkich stron naszej gminy, by wspólnie spędzić ze sobą czas, rozmawiając, tańcząc i biesiadując. Pan Wójt Jakub Jamróz rozpoczął imprezę, wznosząc toast za wszystkich gości, gratulując im pięknego wieku i życząc „(…) samych pogodnych, złotych dni jesieni życia w zdrowiu, miłości i w otoczeniu najbliższych kochających osób”.

W tym roku po raz pierwszy podczas Dnia Seniora, obchodziliśmy Złote Gody – wręczenie odznaczeń i medali od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, mieszkańcom Gminy Łapsze Niżne za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale wręczone zostały przez Wójta Gminy Łapsze Niżne Jakuba Jamroza, Przewodniczącego Rady Gminy Łapsze Niżne Pana Zdzisława Majerczaka, Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Panią Ludmiłę Wojtas wraz z Sekretarz Gminy Łapsze Niżne Panią Joanną Słowik. Odznaczono piętnaście par małżeńskich:
– Chmiel Irenę i Franciszka
– Horniczak Małgorzatę i Andrzeja
– Karkoszka Anielę i Stefana
– Krawontka Martę i Emila
– Magiera Emilię i Mariana
– Modła Helenę i Franciszka
– Pukańską Janinę i Mariana
– Rusnarczyk Marię i Józefa
– Rzepiszczak Adelę i Józefa
– Sajdak Helenę i Stanisława
– Schlegel Marię i Emila
– Sołtys Marię i Rudolfa
– Stanek Marię i Stanisława
– Tomas Marię i Franciszka
– Tomeczkowicz Annę i Andrzeja
Dzień Seniora stał się „złotym weselem”, a zaproszeni na niego goście – świadkami złotych godów naszych jubilatów. Jak na weselu, do „pierwszego tańca” poprowadzili nasi jubilaci. Wśród gości byli Państwo Olejarczykowie z Niedzicy, którzy w tym roku świętowali 70 rocznicę ślubu swojego małżeństwa.

W trakcie tańców i ucztowania, wystąpił dla nas zespół Czardasz ze scenką „Po ślubie u młodyj Pani”. Czardasz jak jedna wielka rodzina, tego wieczoru reprezentowała wszystkie pokolenia. Mieszkanka naszej gminy z największą „ilością wiosen” Pani Maria Magiera, uraczyła nas gotką, a zaraz po niej seniorzy z Pienińskiego Dziennego Domu Seniora w Niedzicy, przedstawili scenkę o tym, że na miłość nigdy nie jest za późno. Swoją odwagą, poczuciem humoru i radością seniorzy zebrali wielkie brawa od swoich rówieśników.
Nad „złotym weselem” czuwał Pan Mietek Bizub, który poczuciem humoru, śpiewem i tańcem dbał by biesiada trwała.
Goście z uśmiechem na ustach, i pięknymi kwiatami (dla Pań) i słodkim „małym co nie co” (dla Panów) żegnając mówili „do zobaczenia za rok”.
Dziękujemy wszystkim serdecznie, za pomoc w organizacji III Gminnego Dnia Seniora w gminie Łapsze Niżne. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Pani Krystyny Milaniak Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury z/s w Niedzicy za współorganizację, a Panom Sołtysom naszej gminy za pomoc w zapraszaniu naszych gości i przyjmowaniu zapisów.

Natalia Niemiec

« z 3 »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content