44 KONKURS MUZYK PODHALAŃSKICH

W niedzielę 6 października 2019 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II Stopnia im.Fryderyka Chopina w Nowym Targu odbędzie się 44 Konkurs Muzyk Podhalańskich im. Tomasza Skupnia. Organizatorami konkursu są Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Powiat Nowotarski, Stowarzyszenie „Śwarni”, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II Stopnia im.Fryderyka Chopina w Nowym Targu , Małopolskie Centrum Kultury ‘Sokół” w Nowym Sączu.

Konkurs ma na celu podtrzymanie bogatych tradycji muzykowania społeczności góralskiej z Podhala, Spisza , Orawy, Pienin i Zagórza. Głównym celem i zadaniem Konkursu jest kultywowanie i popularyzacja najcenniejszych wartości muzyki góralskiej. Laureaci Konkursu typowani będą do reprezentowania regionu na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą .
Zgłoszenia należy przesłać do dnia 30 września 2019 na adres:
Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
Ul. Jana Kazimierza 20
34-400 Nowy Targ
pck.sekretariat@nowotarski.pl
Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania na stronie www.pck.nowotarski.pl