Aktualności

XXIV Śpisko Watra

7 lipca przy GOK-u w Niedzicy już po raz 24 zapłonęła watra, symbol letniego przeglądu spiskiego folkloru. Uroczystego rozpoczęcia  i rozpalenia Śpiskiej Watry dokonał Wójt Gminy Łapsze Niżne Pan Jakub Jamróz.

Podczas  przeglądu bogactwo i różnorodność Spisza zaprezentowało  8 zespołów: Dunajec z Niedzicy, Torecki  z Łapszanki, Dolina z Krempach, Hajduki z Łapsz Wyżnych, Honaj z Dursztyna , Młody Jawor z Krempach, Mali Frydmanianie  z Frydmana, Bystry Potok z Kacwina, a także goście z sąsiedniego regionu Uczelniany Zespół Góralski „Młode Podhale” z Nowego Targu i sąsiedzi ze Słowacji – zespół „Frankovćan”  z Małej Frankowej.

Ze względu na małą ilość muzyk zgłoszonych do konkursu, muzyki spiskie zaprezentowały się w tym roku wyjątkowo w formie przeglądu. A byli to: Dziecięca muzyka z Jurgowa,   Muzyka zespołu Zielony Jawor z Krempach, Muzyka Wartko, Jurgowianie z Jurgowa, Frydmanianie z Frydmana.

Uczestnicząc w przeglądzie można również było poznać spiską kuchnię, nad przysmakami dla przybyłych gości, mieszkańców i ciekawych turystów czuwało Stowarzyszenie „Frydmański Sypaniec”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Skip to content