Aktualności

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych zaprasza wszystkich twórców ludowych z terenu Gminy Łapsze Niżne

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „SPISZ się na medal” z przyjemnością informuje, iż realizuje projekt pn. „Bliżej Tradycji”, który otrzymał dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury. Projekt ma na celu zachowanie i kontynuację zanikających form kultury ludowej na Spiszu poprzez edukację regionalną dzieci i młodzieży. Projekt obejmuje organizację warsztatów dla dzieci z twórcami ludowymi pochodzącymi i tworzącymi na terenie Spisza, wydanie publikacji o ich twórczości, a także organizację wystawy prac twórców i uczestników warsztatów.

Zapraszamy do udziału w projekcie wszystkich twórców z obszaru Gminy Łapsze Niżne poprzez wypełnienie poniższej ankiety i przesłanie jej elektronicznie na adres: sgw.niedzica@gmail.com.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu – 501 929 452 lub 514 108 051

Wobec postępujących zmian cywilizacyjnych, edukacja młodzieży w sferze utrwalenia wartościowych dla dziedzictwa kulturowego form kultury ludowej jest niezwykle istotna. Dlatego uważamy, że naszą powinnością jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie tożsamości kulturowej oraz zachowania bogatej tradycji naszych przodków.

ZAŁĄCZNIK: 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content